$app = JFactory::getApplication(); $nazwa_witryny = $app->getCfg('sitename');

Wiadomość

Mikołajki w Seceminie

DSC00090W dniu 6 grudnia na sali Domu Weselnego w Seceminie zorganizowano wyjątkowe wydarzenia – Mikołajki dla dzieci z naszej gminy. Pomysłodawcą i organizatorem tej zabawy było Stowarzyszenia Inicjatyw „SPINACZ”. Przybyłe na spotkanie dzieci wraz z opiekunami powitał prezes Stowarzyszenia Dominik Stawiarz, który przyznał, że frekwencja na imprezie zdziwiła, aczkolwiek bardzo przyjemnie, wszystkich członków. Na zabawę mikołajkową zgłosiło się bowiem ponad 160 dzieciaków w wieku do lat 12, dla których przygotowano szereg atrakcji i zabaw. Na początku naszych najmłodszych mieszkańców zabawiali nasi niezawodni harcerze z miejscowej drużyny „Wertepy”. Następnie ze swym widowiskiem artystycznym pn. „Halo, halo Mikołaju” wystąpili członkowie grupy artystycznej „Moc-Art” z Krakowa, angażując do udziału nie tylko wszystkie dzieci, ale także niektórych rodziców. W czasie przedstawienia najmłodsi nasi mieszkańcy śpiewali i tańczyli wspólnie ze Świętym Mikołajem oraz jego pomocnikiem - Elfem Diamencikiem oraz brali udział w różnych konkursach. Radości, śmiechu i zabawy było co niemiara. Dla wszystkich zmęczonych zabawą członkowie stowarzyszenia przygotowali posiłek – soki, ciasta i słodycze. Aż wreszcie nadszedł czas na najważniejszy punkt programu – rozdawanie prezentów. Święty Mikołaj był dla wszystkich bardzo wyrozumiały i wszystkich dzieciom podarował jednakowe „słodkie” upominki. Mamy nadzieję, że po tych trzech godzinach świetnej zabawy, każde dziecko wracało do domu z uśmiechem na buzi.
Członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw „SPINACZ” serdecznie dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia – harcerzom, Panu Dariuszowi Grzesikowi z Żelisławic za nagłośnienie całej imprezy oraz Pani Magdzie Bocian za owocną współpracę.
Jednocześnie serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zapisywania się w szeregi naszego stowarzyszenia. Uważamy, że dotychczasowe działania naszej organizacji (m.in. organizacja Nocy Świętojańskiej czy warsztaty tworzenia kotylionów na tegoroczne Święto Niepodległości) pokazały, że „chcieć to móc”.