$app = JFactory::getApplication(); $nazwa_witryny = $app->getCfg('sitename');

Wiadomość

Projekt „Przygoda z kulturą” realizowany w Seceminie przez Stowarzyszenie AKTYWNA SZKOŁA we współpracy z Fundacją PZU zakończony

spotkanie czytelnicze 4Spotkanie czytelnicze z motywem przewodnim „Święta w polskim domu”, które odbyło się w poniedziałek, 19 grudnia w budynku Zespołu Szkół w Seceminie zakończyło realizowany od kilku miesięcy projekt „Przygoda z kulturą”.
Projekt realizowany był we współpracy z Fundacją PZU a jego beneficjentami były dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Seceminie. Realizatorem działań było Stowarzyszenie AKTYWNA SZKOŁA przy współpracy z Zespołem Szkół w Seceminie.
W ramach projektu odbyły się cztery spotkania czytelnicze pod kierunkiem nauczycieli Zespołu Szkół, warsztaty malarskie przeprowadzone przez panią plastyk, dwa wyjazdy do teatru im. J.Słowackiego na spektakle „Czarnoksiężnik z krainy Oz” dla młodszych dzieci oraz „Romeo i Julia” dla młodzieży gimnazjum. Spotkania czytelnicze dotyczyły twórczości braci Grimm, Juliana Tuwima, twórczości związanej ze świętami Bożego Narodzenia. Dodatkowymi atrakcjami były dla dzieci zabawy tematycznie związane z czytanymi tekstami oraz malowanie figurek gipsowych podczas ostatniego, świątecznego spotkania . Na warsztatach malarskich dzieci zapoznały się z różnymi technikami malarskimi oraz wykonały dwa pejzaże w barwach ciepłych i zimnych. Ogromną atrakcją dla dzieci były spektakle obejrzane w pięknym, zabytkowym budynku krakowskiego teatru. Spektakl „Czarnoksiężnik z krainy Oz” zachwycił dzieci piękną, mieniącą się kolorami sceną, tańcem aktorów i muzyką słynnego kompozytora i wokalisty Grzegorza Turnaua. Wielkie wrażenie na odbiorcach zrobiła także sztuka „Romeo i Julia” . Młodzież obejrzała na scenie historię nieszczęśliwych kochanków z Werony tym razem opowiadaną za pomocą współczesnej muzyki, dyskotekowych tańców i współczesnych kostiumów. Nie brakowało efektów specjalnych, pięknych tańców, majestatycznych strojów w towarzystwie nowoczesnej muzyki.
Głównym celem realizowanych działań było wychowanie młodego człowieka w kontakcie z kulturą, zwiększenie dostępności ofert kulturalnych dla dzieci i wzbudzenie zainteresowania nimi. Projekt umożliwił dzieciom i młodzieży uczestnictwo w ciekawych wydarzeniach kulturalnych a wszystkie działania podejmowane w ramach projektu cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci. Uczestnikami spotkań byli także rodzice młodszych dzieci, którzy chętnie włączyli się we wspólne czytanie, malowanie i zabawy.