$app = JFactory::getApplication(); $nazwa_witryny = $app->getCfg('sitename');

Wiadomość

Sportowa wiosna w Zespole Szkół w Seceminie

Ostatnie miesiące obfitowały w ciekawe wydarzenia sportowe w Zespole Szkół w Seceminie.

Po zwycięstwie w półfinale wojewódzkim siatkarska drużyna chłopców  z gimnazjum pod opieką nauczyciela W-F Sławomira Jarmudy reprezentowała powiat włoszczowski w finale wojewódzkim, który rozegrany został w Ostrowcu Świętokrzyskim. Siatkarze rozgrywali mecze z najlepszymi drużynami województwa świętokrzyskiego, m.in. ze Skarżyska- Kamiennej, Staszowa, Kielc, Stąporkowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, by ostatecznie zając VII miejsce w klasyfikacji generalnej.

8 czerwca zespół siatkarzy rozegrał w Moskorzewie mecz o Superpuchar Spółdzielczej Ligi Siatkówki, w którym uczestniczyli zwycięzcy ligi z powiatu włoszczowskiego ( Gimnazjum Secemin) i powiatu zawierciańskiego   ( Gimnazjum Żarnowiec). Po emocjonującym i stojącym na wysokim poziomie meczu zwyciężyła drużyna naszego gimnazjum 2:0, a najlepszym rozgrywającym meczu uznany został Szczepan Szlacheta, który otrzymał z rąk Starosty włoszczowskiego Zbigniewa Matyśkiewicza pamiątkowy puchar. Drużyna gimnazjum w rozgrywkach siatkarskich występowała w składzie: Szlacheta Szczepan, Rączkowski Mariusz, Rączkowski Norbert, Świeboda Damian, Baran Paweł, Pudło Błażej, Sopel Krzysztof, Sikorski Karol, Krzysztofik Rafał, Marszałek Marcel, Kabała Sebastian, Rola Mateusz.

9 czerwca reprezentacja gimnazjum w piłce nożnej uczestniczyła w turnieju o puchar prezesa UKS „Union” działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 we Włoszczowie, który rozegrany był na nowo otwartym „Orliku”. Gimnazjaliści zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując     II miejsce, a nasz zawodnik, Mariusz Rączkowski został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

Uczniowie Zespołu Szkół w Seceminie uczestniczyli również w wiosennym turnieju tenisa stołowego organizowanym przez PCKR we Włoszczowie. Wśród chłopców ze szkoły podstawowej najlepiej zaprezentował się Norbert Kaczmarek zajmując  I miejsce, a wśród dziewcząt zdobywczyni    II miejsca Paulina Marzec. W kategorii gimnazjalistów II miejsce zajął Damian Świeboda.

11 czerwca w Sobkowie, odbył się kolejny turniej tenisa stołowego szkół im. Jana Pawła II, który zawodnicy naszego zespołu szkół, pod opieką nauczyciela W-F Zdzisława Szymańskiego całkowicie zdominowali, wygrywając w trzech, z czterech rozgrywanych kategorii . W kategorii szkół podstawowych, wśród dziewcząt I miejsce zajęła Katarzyna Wójcik, a II Paulina Marzec. Wśród chłopców I miejsce zajął Miłosz Gąciarz, a II Norbert Kaczmarek. W grupie gimnazjalistów I miejsce zdobył Damian Świeboda, a III Paweł Baran.

Ostatnim akordem sportowych zmagań naszych uczniów, był zorganizowany 1 czerwca Dzień Dziecka i Dzień Spotu Szkolnego. Wszyscy chętni uczniowie mogli wystartować w różnego rodzaju konkurencjach sportowych i zdobyć liczne nagrody rzeczowe. Każde dziecko otrzymało też słodki poczęstunek. A na zakończenie odbyło się losowanie nagród wśród wszystkich startujących  w konkurencjach sportowych, którym nie udało się zając wcześniej żadnego czołowego miejsca.

{phocagallery view=category|categoryid=385|limitstart=0|limitcount=0|detail=8|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=0|displaydescription=0|displayimgrating=0|type=1}