$app = JFactory::getApplication(); $nazwa_witryny = $app->getCfg('sitename');

Wiadomość

Aktualności Przedszkole

Prev Next

POWITANIE WIOSNY

18-04-2016 Hits:104 Administrator - avatar Administrator

23 marca dzieci z Publicznego Przedszkola w Seceminie uroczyście powitały wiosnę. Tego dnia wszystkie przedszkolaki zebrały się w przedszkolnym ogrodzie, aby w wiosennej scenerii pożegnać zimę i powitać wiosnę.Celem spotkania było integrowanie społeczności przedszkolnej we wspólnym przeżywaniu i zabawie, zapoznanie z tradycją związaną z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny, rozpoznawanie i nazywanie zwiastunów wiosny, kształtowanie...

Więcej

Wizyta w kwiaciarni

18-04-2016 Hits:151 Administrator - avatar Administrator

W piątek 18.03.2016 r. przedszkolaki realizując tematykę wiosenną odwiedziły jedną z secemińskich kwiaciarni. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z wystrojem kwiaciarni oraz zapoznanie z jej funkcjonowaniem. Dowiedzieliśmy się, jakie rodzaje kwiatów można znaleźć w kwiaciarni oraz czym zajmuje się florystka. Przedszkolaki oglądały wiosenne kwiaty w wazonach i doniczkach. Każdy mógł je dotknąć i powąchać. Pani...

Więcej

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE

18-04-2016 Hits:99 Administrator - avatar Administrator

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 5 lutego 2016r. w Publicznym Przedszkolu w Seceminie odbył się bal karnawałowy.Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane...

Więcej

Dzień Babci i Dziadka

18-04-2016 Hits:99 Administrator - avatar Administrator

W kalendarium naszego przedszkola wpisane są takie  dni, które wzbudzają ogromne emocje –  to święto Babci i Dziadka. Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, w dniach 8, 9 oraz 10...

Więcej

DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU W SECEMINIE

18-04-2016 Hits:99 Administrator - avatar Administrator

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W tym szczególnym dniu chłopcy z wszystkich grup przedszkolnych pod kierunkiem wychowawców: Pani Kamili Wiśniewskiej, Pani Anny Nowaczek i Pani Urszuli Przepiórkowskiej przygotowali dla dziewczynek i pań program artystyczny składający się z wierszyków i piosenek. Chłopcy złożyli życzenia i wręczyli...

Więcej

DZIEŃ KOTA

18-04-2016 Hits:88 Administrator - avatar Administrator

Są puszyste i mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się, salonowce, rasowce, dachowce, bywają bezdomne. Kto? Oczywiście koty. W środę 16 lutego zajęcia i zabawy w Publicznym Przedszkolu w Seceminie zdominowała kocia tematyka, a to w związku z obchodami Światowego Dnia Kota.Zabawy rozpoczęły się od wspólnego tańca przy piosence znanej wszystkim dzieciom, pt. „Wlazł kotek na płotek”....

Więcej

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

03-04-2016 Hits:91 Administrator - avatar Administrator

4 grudnia 2015 r. dzieci z Publicznego Przedszkola w Seceminie od samego rana nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka, który corocznie zwiastuje przybycie wyczekiwanego gościa. Dzieci wiedziały, że i w tym roku Święty Mikołaj nie zapomni o nich ponieważ jak same mówiły: „Byliśmy bardzo grzeczni, słuchaliśmy naszych Pań i zjadaliśmy wszystkie posiłki". Gość dotarł na czas swoimi...

Więcej

PRÓBNA EWAKUACJA PRZECIWPOŻAROWA W PRZEDSZKOLU

03-04-2016 Hits:101 Administrator - avatar Administrator

Dnia 25.11.2015 w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Celem akcji było nabycie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku. Zakres i przebieg działań został uzgodniony z Komendantem Gminnym OSP w Seceminie. Ta też jednostka...

Więcej

Wizyta krawcowej w przedszkolu

03-04-2016 Hits:149 Administrator - avatar Administrator

Aby pogłębić wiedzę i przyjrzeć się z bliska pracy krawcowej zaprosiliśmy do naszego przedszkola panią krawcową Agnieszkę Pośpiech. Dzieci zapoznały się z przyborami potrzebnymi krawcowej do pracy, oraz wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia oraz maszyny do haftowania. Dowiedziały się również jakie czynności musi wykonać krawcowa, aby powstało ubranie. Z zaciekawieniem obserwowały, jak bierze...

Więcej

Spotkanie z przedstawicielem Nadleśnictwa Koniecpol

03-04-2016 Hits:92 Administrator - avatar Administrator

Realizując tematy związane ze zwierzętami zimą, w dn.23.11.2015 r. zaprosiliśmy do naszego przedszkola pana leśniczego Michała Sokolińskiego z Nadleśnictwa Koniecpol. Nasz gość opowiedział o swojej pracy oraz o leśnych mieszkańcach. Dowiedzieliśmy się, jak nazywają się domy zwierząt, jakie zostawiają ślady, a także, jak można pomóc im przetrwać zimę. Pan leśniczy zostawił nam także instrukcję, jaką...

Więcej

 

Archiwum aktualności